התקשרו: 03-7711111
ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית

מהו ביטוח אחריות מקצועית? בעלי מקצועות חופשיים חשופים דרך קבע לתביעות בגין הפרת חובתם המקצועית

מהו ביטוח אחריות מקצועית?

בעלי מקצועות חופשיים חשופים דרך קבע לתביעות בגין הפרת חובתם המקצועית, החל מאופן ביצוע העבודה, דרך איכות העבודה ועד לנזקים העלולים להתרחש בזמן ביצוע העבודה או להתגלות לאחר השלמתה. ברוב המקרים חבות בעל המקצוע אינה נובעת מהסכם ההתקשרות עם הלקוח אלא מדיני הנזיקין, ומכיוון שההסכם נתון לפרשנות בית המשפט, לא די בו להגבלת האחריות המקצועית.

 

כיסוי הפוליסה

ביטוח אחריות מקצועית נועד לכסות את אחריותם המקצועית של בעלי מקצועות חופשיים כנגד תביעות צד שלישי, המיוחסות להפרת חובה מקצועית אשר מקורה במעשה רשלנות, בטעות או בהשמטה. הכיסוי חל גם על נזק כספי שלא בהמשך לנזק ממשי לגוף או לרכוש. בסיס הכיסוי הוא בדרך כלל בסיס הגשת התביעה.

ניליביט מתמחה בביטוח אחריות מקצועית מאז שנת 1999 ומציעה מומחיות ייחודית בשוק ההון ובסביבת ההייטק ומעניקה למבוטחיה מפרט כיסוי נרחב ודינאמי בארץ כמו גם בחו”ל הודות לשיתופי פעולה עם מרבית מבטחי המשנה בעולם.

 

ביטוח אחריות מקצועית לשוק ההון

ניליביט נמנית על שלוש סוכנויות הביטוח המובילות בישראל בביטוח אחריות מקצועית לשוק ההון. החברה מבטחת פלח מרכזי של לקוחות בשוק ההון הישראלי, ביניהם מרבית חברי הבורסה, בתי השקעות, חברות ניהול תיקים וקרנות הפנסיה הגדולות במשק. ניליביט מעניקה כיסוי מלא לכל קשת הפעילויות של מבוטחיה כמו גם לאלו שלא נדרש עבורן כיסוי על פי חוק, לרבות  פעילות נוסטרו, פעילות ברוקראז’, פעילות גידור, פעילות במט”ח ועוד. בנוסף מציעה ניליביט פתרונות ייחודיים בכל הקשור לחבות מבוטחיה במקרה של מעילה הן כלפי קהל הלקוחות והן כלפי הנוסטרו.

ביטוח אחריות מקצועית לסביבת הייטק

הסיכונים בסביבת ההייטק משתנים בקצב מהיר ודורשים מענה דינאמי במיוחד. ניליביט מציעה פתרונות ביטוח ייחודיים לחברות הייטק ולחברות סטארט-אפ בתחום האינטרנט, התוכנה, החומרה והאלקטרוניקה. בין השאר, החברה מעניקה למבוטחיה כיסוי מלא ועדכני לנקודות רגישות כמו הפרת זכויות יוצרים, הפרת זכויות קניין רוחני ופטנט, תביעות בגין הוצאת לשון הרע באינטרנט ובדואר אלקטרוני ועוד.

כל מה שצריך לדעת על ביטוח אחריות מקצועית

בעלי מקצועות חופשיים נהנים מיתרונות שונים על פני שכירים, ולצד זאת נאלצים להתמודד עם לא מעט קשיים ואתגרים. אחד מהבולטים שבהם הוא האיום המרחף דרך קבע מעל ראשם בדמות תביעות בגין הפרת חובתם המקצועית באופן ביצוע העבודה, איכותה או נזקים העלולים להתרחש במהלך ביצועה או להתגלות לאחר שהושלמה. ברוב המקרים חבות בעל המקצוע אינה נובעת מהסכם ההתקשרות עם הלקוח אלא מדיני הנזיקין, ומכיוון שההסכם נתון לפרשנות בית המשפט הוא אינו מספיק כדי להגביל את האחריות המקצועית.

ביטוח אחריות מקצועית נועד לכסות את אחריותם המקצועית של בעלי מקצועות חופשיים כנגד תביעות צד שלישי המיוחסות להפרת חובה מקצועית אשר מקורה במעשה רשלנות, בטעות או בהשמטה. הכיסוי חל גם על נזק כספי שלא בהמשך לנזק ממשי לגוף או לרכוש. בסיס הכיסוי הוא בדרך כלל בסיס הגשת התביעה.

כאשר בוחרים ביטוח אחריות מקצועית, יש לוודא שהפוליסה המוצעת תענה על צרכיכם במגוון פרמטרים ותעניק לכם כיסוי מקסימלי ואופטימלי.

הפרמטרים החשובים בבחירת ביטוח אחריות:

על ביטוח האחריות להיות מותאם לתחום העיסוק שלכם (רואי חשבון, יועצי מס, שמאים וכיו”ב). התאמה זו חשובה, מאחר שבמקרה בו תחום הפעילות אינו מוגדר כראוי בפוליסה, תיתכן חשיפה ביטוחית, קרי, מצב שבו המבטח לא יכסה את האירוע הביטוחי.

כיסוי ביטוחי מקסימלי – ודאו כי הביטוח שלכם מגן עליכם מפני תביעות ומזערו את הסיכונים הכרוכים בהוצאות משפטיות גבוהות ומיותרות. הדרך לעשות זאת היא לוודא כי הפוליסה שבחרתם מספקת כיסוי ביטוחי מקיף.

עלויות הביטוח – חשוב מאד לדעת כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית ולוודא שסוכן הביטוח שלכם ידאג לכם למחירים המשתלמים ביותר.

הכירו את גבולות האחריות של הביטוח – הבינו מהו הסכום המקסימלי שחברת הביטוח מוכנה לשלם עבור תביעות האחריות המקצועית, אל מול החשיפה הפוטנציאלית של פעילותכם העסקית.

השתתפות עצמית – הכירו את גובה ההשתתפות העצמית וכמו כן, את המקרים בהם היא חלה. זאת על מנת להיות ערוכים היטב לכל מקרה, כך שתיאלצו להתמודד עם כמה שפחות הפתעות לא נעימות.

ניליביט חברה לקבוצת howden ישראל

אנחנו שמחים לעדכנך כי חברתנו – ניליביט סוכנות לביטוח (1990) בע”מ וחברת הבת שלה ניליביט חתמים בינלאומיים סוכנות לביטוח כללי (2017) בע”מ (“ניליביט”) חתמו על הסכם עם שתי חברות בבעלות מלאה של קבוצת האודן סוכנות לביטוח (2002) בע”מ (“קבוצת האודן ישראל”), לפיו רכשה קבוצת האודן ישראל את כלל פעילות האלמנטרי והכללי של ניליביט. הן המנהלים, עודד לוסקי ויואב רן, והן עובדיה המסורים, ימשיכו לנהל את הפעילות של ניליביט במסגרת קבוצת האודן ישראל. howden הינה אחת מקבוצות הביטוח המובילות בעולם ומעסיקה למעלה מ-9,000 עובדים בלמעלה מ-60 מדינות. הקבוצה נחשבת לאחד מהברוקרים הבינלאומיים המובילים בעולם.
המהלך מייצר יתרונות רבים ללקוחות ניליביט, ומגוון אפשרויות ביטוחיות רבות, המבוססות על היכולות והקשרים הענפים של קבוצת howden בארץ ובעולם. בתקופה זו, כאשר שוק הביטוח חווה אתגרים בתחומים רבים, חיבור זה מאפשר לנו להציע סט כלים רחב מתמיד אשר יאפשר לך להמשיך ולקבל פתרונות ביטוחיים איכותיים ושירות עילאי.

אנחנו משוכנעים כי חיבור זה יאפשר לך, לקבל את הטוב מכל העולמות. יחס חם, אישי וקרוב כפי שהכרת עד כה בשילוב יכולות אדירות בביטוח מול מבטחים.