התקשרו: 03-7711111

מהו ביטוח אחריות מקצועית?

בעלי מקצועות חופשיים חשופים דרך קבע לתביעות בגין הפרת חובתם המקצועית, החל מאופן ביצוע העבודה, דרך איכות העבודה ועד לנזקים העלולים להתרחש בזמן ביצוע העבודה או להתגלות לאחר השלמתה. ברוב המקרים חבות בעל המקצוע אינה נובעת מהסכם ההתקשרות עם הלקוח אלא מדיני הנזיקין, ומכיוון שההסכם נתון לפרשנות בית המשפט, לא די בו להגבלת האחריות המקצועית.

כיסוי הפוליסה

ביטוח אחריות מקצועית נועד לכסות את אחריותם המקצועית של בעלי מקצועות חופשיים כנגד תביעות צד שלישי, המיוחסות להפרת חובה מקצועית אשר מקורה במעשה רשלנות, בטעות או בהשמטה. הכיסוי חל גם על נזק כספי שלא בהמשך לנזק ממשי לגוף או לרכוש. בסיס הכיסוי הוא בדרך כלל בסיס הגשת התביעה.

ניליביט מתמחה בביטוח אחריות מקצועית מאז שנת 1999 ומציעה מומחיות ייחודית בשוק ההון ובסביבת ההייטק ומעניקה למבוטחיה מפרט כיסוי נרחב ודינאמי בארץ כמו גם בחו”ל הודות לשיתופי פעולה עם מרבית מבטחי המשנה בעולם.

ביטוח אחריות מקצועית לשוק ההון

ניליביט נמנית על שלוש סוכנויות הביטוח המובילות בישראל בביטוח אחריות מקצועית לשוק ההון. החברה מבטחת פלח מרכזי של לקוחות בשוק ההון הישראלי, ביניהם מרבית חברי הבורסה, בתי השקעות, חברות ניהול תיקים וקרנות הפנסיה הגדולות במשק. ניליביט מעניקה כיסוי מלא לכל קשת הפעילויות של מבוטחיה כמו גם לאלו שלא נדרש עבורן כיסוי על פי חוק, לרבות  פעילות נוסטרו, פעילות ברוקראז’, פעילות גידור, פעילות במט”ח ועוד. בנוסף מציעה ניליביט פתרונות ייחודיים בכל הקשור לחבות מבוטחיה במקרה של מעילה הן כלפי קהל הלקוחות והן כלפי הנוסטרו.

ביטוח אחריות מקצועית לסביבת הייטק

הסיכונים בסביבת ההייטק משתנים בקצב מהיר ודורשים מענה דינאמי במיוחד. ניליביט מציעה פתרונות ביטוח ייחודיים לחברות הייטק ולחברות סטארט-אפ בתחום האינטרנט, התוכנה, החומרה והאלקטרוניקה. בין השאר, החברה מעניקה למבוטחיה כיסוי מלא ועדכני לנקודות רגישות כמו הפרת זכויות יוצרים, הפרת זכויות קניין רוחני ופטנט, תביעות בגין הוצאת לשון הרע באינטרנט ובדואר אלקטרוני ועוד.