התקשרו: 03-7711111
ביטוח כספים לעסק

ביטוח כספים לעסק

מבוטחים תוך כדי תנועה

מטרת הפוליסה

מטרת פוליסת ביטוח הכספים היא לכסות על אובדן או נזק לכספי העסק המבוטח בזמן העברתם הישירה לצורכי העסק ובנוסף בעת הימצאותם בשטח העסק (בתוך כספת נעולה או בחדר ביטחון נעול הייעודי למטרה זו). זאת כאשר כספים מוגדרים במסגרת ביטוח זה כ: “שטרי כסף מזומן, מטבעות, שקים, שטרי חוב, המחאות דואר, בולי חשבון, בולי הכנסה, וכן מניות ואגרות חוב הנסחרות בבורסה לני”ע בתל אביב”.

הצורך בביטוח מסוג זה נובע מהעובדה שפרק התכולה בביטוח העסק אינו מכסה כספים.

בנוסף, יש לקחת בחשבון שהביטוח לרוב אינו מכסה או נותן כיסוי מוגבל לדברי ערך למיניהם דוגמת אבנים יקרות, לשם כך יש לרכוש פוליסת ביטוח רכוש או לעיתים להרחיב את ביטוח הכספים הקיים (תלוי בחפץ המדובר).

ביטוח כספים – מבוטחים תוך כדי תנועה

בתי עסק רבים משנעים תכולה ממקום למקום, אך קיימים גם עסקים אשר במסגרת תחום העיסוק שלהם זקוקים להעברה של כספים וניירות ערך (בדר”כ באמצעות שליחים שנועדו לשם כך). ביטוח הכספים נועד בדיוק לשם כך.

אילו הרחבות קיימות לביטוח?

חברות ביטוח שונות מציעות סוגים שונים של הרחבות לביטוח הכספים הבסיסי. עם זאת, ההרחבות הנפוצות בשוק כיום הן:

1. כספים “חשופים” – הנמצאים לרוב במגירה או בקופה רושמת בעסק. ההרחבה מאפשרת מתן כיסוי לכספים אלו כאשר הם נמצאים תחת פיקוח מתמיד וזאת רק בשעות העבודה.
2. מפתחות העסק – שימוש במפתחות העסק אשר הושגו שלא כדין (זאת לרוב לפי ביטוח כספים בכספת).
3. לפני ולאחר המשלוח – הרחבה זו נוגעת לכספים בהכנה למשלוח או בקבלת הכספים בצד השני. הכיסוי לרוב תקף לשעות העבודה בלבד, בעת ספירת הכסף אצל הנמען או הכנתו לקראת העברה למקום כלשהו.
4. דירות מנהלים ועובדים – זאת בכדי לכסות על העברה של כספים לדירות של מנהלי ועובדי החברה במקרים מיוחדים מחוץ לטווח שעות העבודה.
5. דירות פרטיות – נועד לתת כיסוי לכספים הנמצאים בדירות פרטיות של עובדים, מנהלים, גובים, סוכנים ובכלל כל אדם שמונה כאחראי על הכספים ע”י המבוטח. זאת גם לאחר שעות העבודה.
6. כספת – כיסוי אובדן או לנזק לכספת בה שמור כספו של המבוטח.
7. ממסרים – נועד לביטוח הכספים בעת העברה שאינה מתבצעת על ידי שליח מוגדר, אלא מתבצעת באופן “רגיל”, לדוגמא: דואר רשום, אגד, מוניות, משרדי שליחויות מוכרים וכו’.
8. כסף מזויף – הרחבה זו קובעת כי יתקיים כיסוי על מקרים בהם כסף מזויף, בין אם במזומן, בהמחאות, מט”ח וכו’. זאת בתנאי שהדבר התבצע בתום לב.

לסיום, חשוב לבדוק את כלל ההגדרות והתנאים השונים הקיימים בפוליסה ולוודא כי הם מתאימים לצרכיך בטרם אתה רוכש את הפוליסה.