התקשרו: 03-7711111
ביטוח סחורה בהעברה

ביטוח סחורה בהעברה

מניידים את הסחורה בבטחה

מהו ביטוח סחורה בהעברה ומה הוא מכסה?

פוליסת ביטוח סחורה בהעברה נועדה לכסות על נזקים אשר עשויים להיגרם לסחורה במהלך העברתה ממקום למקום. זאת באופן המתאים לפעילותו העסקית של רוכש הפוליסה (המבוטח). הביטוח מכסה את הרכוש במהלך התנועה עצמה. במילים אחרות, הסחורה מבוטחת מרגע הטענתה על כלי הרכב ועד לפריקתו ביעד הסופי הנדרש. בנוסף, הכיסוי חל גם על עצירות ביניים במהלך ההובלה.

סגנון הביטוח מזכיר מעט ביטוח “מקיף”, כך שהוא מכסה על נזקים שונים דוגמת: שריפות, פגיעות ברק, פיצוצים, התהפכות או התנגשות הרכב בעת הניוד ולפעמים גם על נזק הנגרם בעת הטעינה או הפריקה של הסחורה לרכב. עם זאת, חברות מסוימות מגדירות את הפריקה והטעינה של הסחורה במסגרת ביטוח נפרד.

לרוב נהוג להגביל את הביטוח למתרחש בעת העברות בשעות היום בלבד (מזריחה עד שקיעה). במידה ויש צורך להעביר את הרכוש בשעות הלילה או שיש להעמיד את הרכב המוביל את הסחורה לחניה ארוכה בשעות הלילה, יש לרכוש ביטוח נוסף או הרחבה לביטוח כך שיהיה כיסוי במשך 24 שעות ביממה. אספקט זה רלוונטי במיוחד לנזקים כספיים שנגרמים כתוצאה משוד, גניבת הסחורה, גניבת הרכב עם הסחורה ועוד.

אילו הרחבות יש לביטוח?

ישנן הרחבות נוספות אותן ניתן לרכוש בכדי לכסות את הסחורה אף יותר במיוחד כנגד נזקי טבע, דוגמת: סופות, סערות, נזקי גשם (זאת במידה והסחורה מועברת ברכב / מיכל סגור), עצירה פתאומית של הרכב והפלה של החבילה ועוד (זאת במידה והחבילה מאובטחת ומקובעת למקומה בעת הניוד).