התקשרו: 03-7711111

מהו ביטוח עבודות קבלניות?

ביטוח הנדסי הוא ביטוח מורכב הפועל במתכונת “כלל הסיכונים” ונותן מגוון של הגנות לאירועים העלולים להתרחש במסגרת עבודתם של פרויקטי בנייה, תשתית, הנדסה, ציוד מכאני והנדסי מסוגים שונים, ציוד אלקטרוני ומכונות ייצור שונות. בשל אופי העבודה של תפקידים אלו, ביטוח עבודות קבלניות הינו הכרחי עבור מנהלים למיניהם דוגמת: קבלני עבודות הנדסה אזרחית, קבלני עבודות ציבוריות ואפילו לקבלני שיפוצים.

מה כולל הביטוח?

ביטוח הנדסי כולל בתוכו כ- 4 תת קטגוריות ביטוחיות:

ביטוח קבלנים / ביטוח הקמה.
ביטוח ציוד מכאני / הנדסי (צ.מ.ה).
ביטוח שבר מכאני.
ביטוח שבר אלקטרוני.

כל תת קטגוריה שכזו נותנת כיסוי לאספקט אחר של סכנות אפשריות הטמונות בפעילות הנדסית. נפרט מעט על כל אחת מהקטגוריות.

ביטוח קבלנים

 מוכר גם בשם “ביטוח הקמה”. ביטוח זה כולל בתוכו את המרכיבים: ביטוח רכוש, ביטוח חבות מעבידים וביטוח חבות צד-שלישי. על ביטוחים אלו ניתן למצוא מאמרים באתרנו, או להתייעץ לגביהם עם מומחי הביטוח שלנו בניליביט.

ביטוח ציוד מכאני

ביטוח זה נועד לקבלנים המבצעים סוגים שונים של עבודות כמו עבודות תשתית, עבודות פיתוח ובניה. הוא מכסה בפני נזק העלול להיגרם לציוד נייד דוגמת: מחפרים, טרקטורים, מזלגות, מכבשים ועוד. כל זאת בעת העבודה או בזמן שהייתם בשטח.

ביטוח שבר מכאני

קטגוריה זו מיועדת בעיקר למפעלים היות והיא מכסה על נזק העלול להיגרם לציוד פעיל, שאינו חדש, ועל כן הינו חשוף לתקלות חוזרות ולשברים מכאניים. לרוב התיקון של מכשירים אלו כרוך בתשלום של מחיר גבוהה ו/או לעיתים תכופות, היות ואלו ישנים ומועדים לתקלות. ככלל, ביטוח שבר מכאני מכסה על מכונות, מיזוג במפעל, משאבות, דוודים, מנועים, לוחות פיקוד למיניהם ועוד.

ביטוח שבר אלקטרוני

ביטוח זה מגן על ציוד אלקטרוני (בניגוד למכאני) החשוף לנזקים פוטנציאליים רבים וביניהם גניבה, תאונות, שברים, שריפות ונזקים נוספים. מכשירים אלקטרונים המוכרים לרוב על ידי הביטוח הינם: מחשבים נייחים, מחשבים ניידים, פקסים, טלפונים, מכונות צילום, מחשבי שרתים, תוכנות ועוד.

ביטוח זה מכסה גם על מקרים בהם הפגיעה במכשור האלקטרוני מובילה לאובדן מידע ואף נושאת בעלויות הנדרשות לשחזורו של מידע זה.
לסיכום, ציוד מכאני ואלקטרוני הם מרכיב נפוץ ברוב המוחלט של בתי העסק מכל הסוגים. וכידוע, מכשירים אלו נוטים פעמים רבות לתקלות, שברים, טעויות שימוש, פגמים חוזרים ועוד. דבר זה יכול להוביל להוצאות תכופות מצד מנהל העסק; הוצאות שיכולות להצטבר לאורך תקופה ארוכה ולפגוע ברווחי החברה.