התקשרו: 03-7711111
ביטוח קרנות הון סיכון וביטוח קרנות גידור GPL

ביטוח קרנות הון סיכון וביטוח קרנות גידור GPL

General Partnership Liability

ביטוח קרנות הון סיכון וביטוח קרנות גידור GPL

קרנות הון סיכון (venture capital), קרנות פרייבט אקוויטי (private equity), קרנות גידור (hedge funds) וחממות טכנולוגיות הנן חברות אשר עיקר פעילותן נובע מהשקעות בחברות צומחות כגון חברות הזנק ורכישת פוזיציות בחברות אסטרטגיות.

מטבע הדברים, קרנות אלה בדרך כלל מנהלות השקעות בעלות סיכון גבוה. בדר”כ החברה המושקעת נמצאת בשלב שאינו מניב רווח והיא תקבל תמיכה פיננסית ע”י החברה המשקיעה.

הליך גיוס המשקיעים כרוך בהצגת מצגים בדבר החברות נשואות ההשקעה, תחזיות להנבת תשואות וכיוצ”ב.

ככל שההשקעה של קרן הון סיכון או של קרן הגידור הייתה מוצלחת, אזי התשואות מהשקעה זו יהיו גבוהות.
לעומת זאת, במצב של השקעות כושלות או החלטות מקצועיות / ניהוליות שגויות, הקרן ונושאי המשרה יהיו חשופים לתביעות.
קרנות הון סיכון וקרנות גידור צריכות להיות ערוכות לחשיפה אפשרית ולדאוג לרכוש פוליסת ביטוח לכיסוי מקרים בהם נגרם נזק כספי בעקבות השקעה לא כדאית, רשלנות או החלטה ניהולית שגויה.

קרנות הון סיכון (venture capital), קרנות פרייבט אקוויטי (private equity) וחממות טכנולוגיות הינן חברות אשר עיקר פעילותן נובע מהשקעות בחברות צומחות כגון חברות הזנק ורכישת פוזיציות בחברות אסטרטגיות.

מטבע הדברים, קרנות אלה בדרך כלל מנהלות השקעות בעלות סיכון גבוה. בדר”כ החברה המושקעת נמצאת בשלב שאינו מניב רווח והיא תקבל תמיכה פיננסית ע”י החברה המשקיעה.

הליך גיוס המשקיעים כרוך בהצגת מצגים בדבר החברות נשואות ההשקעה, תחזיות להנבת תשואות וכיוצ”ב.

ככל שההשקעה של קרן הון הסיכון הייתה מוצלחת, אזי התשואות מהשקעה זו יהיו גבוהות.
לעומת זאת, במצב של השקעות כושלות או החלטות מקצועיות / ניהוליות שגויות, הקרן ונושאי המשרה יהיו חשופים לתביעות.
קרנות הון סיכון צריכות להיות ערוכות לחשיפה אפשרית ולדאוג לרכוש פוליסת ביטוח לכיסוי מקרים בהם נגרם נזק כספי בעקבות השקעה לא כדאית, רשלנות או החלטה ניהולית שגויה.

את מי מכסה פוליסת GPL?

כיסוי דירקטורים ונושאי משרה

כיסוי לנציג הקרן בחברות פורטפוליו אשר משמש כדירקטור חיצוני באותן חברות

כיסוי אחריות מקצועית של הקרן

האם קרנות הון סיכון חשופות לתביעות?

קרנות הון סיכון, הן למעשה, חברות השקעה מתמחות, אשר מהוות מרכיב חשוב מאוד בצמיחתן של חברות חדשות בתחומים רבים. חלק משמעותי מגיוסי ההון בחברות הזנק ואקזיטים מוצלחים נעשה ע”י קרנות הון. החשיבות של קרנות הון סיכון, עבור חברות סטארט אפ רבות הוא בכך שאותן החברות נמצאות עפ”י רוב בשלב שבו עדיין אין פעילות או נכסים. בדר”כ בשלב פיתוח מקדמי. לחברה יש רעיון ויזמים חדורי מוטיבציה גבוהה – כך שגיוס מימון בנקאי או גיוס בשוק ההון אינו אופציה ריאלית או כלכלית עבורן. קרנות הון הסיכון מעניקות מימון קריטי תמורת אחוזים בחברה ולעיתים הן גם מקבלות מעורבות פעילה בניהול ובייעוץ האסטרטגי של חברת ההזנק.

השקעתן של קרנות הון סיכון נחשבת להשקעה בעלת סיכון גבוה משום שכשלון פוטנציאלי יכול להביא למחיקת סכום ההשקעה כליל.

גורמי הסיכון העיקריים לקרן:

חשוב להזכיר ולהדגיש כי האחריות המירבית מוטלת על מנהלי הקרן אשר בכל יום מקבלים החלטות ניהוליות, אסטרטגיות ומקצועיות. לפיכך, הם עשויים להיות חשופים לתביעות של צדדים שלישיים ובכללם – המשקיעים או המשקיעים הפוטנציאליים, בעלי המניות האחרים המחזיקים עם הקרן מניות בשיתוף, או כל צד שלישי המושפע באופן ישיר או עקיף מקבלת החלטות של בעלי הקרן.

גורמי הסיכון האפשריים לקרן הון סיכון הינם:

תביעה כנגד הקרן ו/או חברת הניהול הפועלת מטעם הקרן בגין השקעת הכספים בחברות כושלות, מצגי שווא ואי עמידה בהסכמים.

תביעה כנגד דירקטורים חיצוניים של הקרן של בעלי מניות אחרים בחברה או עובדי החברה.

תביעה כנגד החלטה מקצועית או ניהולית שגויה של הקרן ו/או מנהליה.

פוליסת ביטוח קרנות הון סיכון GPL, הינה חלק ממגוון הפתרונות הביטוחיים שמספקת סוכנות הביטוח ניליביט בתחום הסיכונים המיוחדים. ישנה חשיבות משמעותית לאופן עריכת הפוליסה. בין היתר, הכללת כל הגורמים הרלוונטיים תחת שם המבוטח, והכללת תנאים והרחבות בהתאם לעיסוק הקרן.

ניליביט חברה לקבוצת howden ישראל

אנחנו שמחים לעדכנך כי חברתנו – ניליביט סוכנות לביטוח (1990) בע”מ וחברת הבת שלה ניליביט חתמים בינלאומיים סוכנות לביטוח כללי (2017) בע”מ (“ניליביט”) חתמו על הסכם עם שתי חברות בבעלות מלאה של קבוצת האודן סוכנות לביטוח (2002) בע”מ (“קבוצת האודן ישראל”), לפיו רכשה קבוצת האודן ישראל את כלל פעילות האלמנטרי והכללי של ניליביט. הן המנהלים, עודד לוסקי ויואב רן, והן עובדיה המסורים, ימשיכו לנהל את הפעילות של ניליביט במסגרת קבוצת האודן ישראל. howden הינה אחת מקבוצות הביטוח המובילות בעולם ומעסיקה למעלה מ-9,000 עובדים בלמעלה מ-60 מדינות. הקבוצה נחשבת לאחד מהברוקרים הבינלאומיים המובילים בעולם.
המהלך מייצר יתרונות רבים ללקוחות ניליביט, ומגוון אפשרויות ביטוחיות רבות, המבוססות על היכולות והקשרים הענפים של קבוצת howden בארץ ובעולם. בתקופה זו, כאשר שוק הביטוח חווה אתגרים בתחומים רבים, חיבור זה מאפשר לנו להציע סט כלים רחב מתמיד אשר יאפשר לך להמשיך ולקבל פתרונות ביטוחיים איכותיים ושירות עילאי.

אנחנו משוכנעים כי חיבור זה יאפשר לך, לקבל את הטוב מכל העולמות. יחס חם, אישי וקרוב כפי שהכרת עד כה בשילוב יכולות אדירות בביטוח מול מבטחים.